Close

Ve Valašských Kloboukách bude ve středu 16. srpna vidět polární záře!

Ve středu 16. srpna 2023 proběhne ve Valašských Kloboukách druhý ročník akce Město plné hvězd. Událost zaměřenou na vesmír pořádá Klobucký podnikatelský inkubátor společně s partnery, kterými jsou Hvězdárna a planetárium Brno, Hvězdárna Vsetín a další místní partneři akce.

Pro tuto akci nafoukne Hvězdárna Vsetín ve velkém sále KD Klobučan své digiplanetárium, kde bude na hemisféru promítat filmy z produkce Hvězdárny a planetária v Brně, a to Neuvěřitelné slunce a Lovci aurory. Promítat se začíná od 18 hodin v každou celou hodinu až do 21 hodin včetně. Vzhledem k omezené kapacitě digiplanetária, do kterého se vejde 20 účastníků, je třeba si místo na projekci zarezervovat u kontaktní osoby, kterou je Táňa Tkadlecová, a to na e-mailu: tana.tkadlecova@gmail.com.

V podnikatelském inkubátoru Dům na rohu v sále ve 4. patře pak bude v 19 a 21 hodin probíhat vizuální projekce Objekty letní hvězdné oblohy, kterou vás provede Pavel Svozil ze vsetínské hvězdárny. „Délka projekce je 60 minut, během kterých budete moci ochutnat také „kosmické občerstvení“ z dílny Projektu ON.

Během této doby se můžete vystřídat na terase v 5. patře Domu na rohu, kde bude probíhat po menších skupinkách pozorování noční oblohy s astronomem a popularizátorem astronomie Tomášem Hynkem, provozovatelem DARK SKY Beskydy – Parku tmavé oblohy www.darkskybeskydy.cz

V případě příznivého počasí bude možné pozorovat noční oblohu při částečně ztlumeném osvětlení ve městě od 21 hodin až do půlnoci.

Akce je zaměřena na popularizaci vědy, techniky a podnikání, má osvětově zábavný charakter, a tudíž je vstup do všech jejich částí zdarma.

 

 

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
751