Close

Můj první milion zná vítěze 17. ročníku: Zaznamenal také rekordní Valašskoklobouckou stopu a úspěch! 

 Zlín, 21. května 2024 – Již po sedmnácté odhalilo Technologické inovační centrum vítěze podnikatelského akcelerátoru Můj první milion, který pomáhá ambiciózním projektům nastartovat jejich byznysový úspěch. Tento ročník přilákal celkem 69 projektů, z toho 26 v kategorii středních škol a 43 v kategorii vysoké školy a veřejnost.

Slavnostní vyhlášení vítězů akcelerátoru Můj první milion se uskutečnilo, za účasti vedení Zlínského kraje, statutárního města Zlína, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a partnerů v úterý 21. května. Letošní ročník se těšil velkému zájmu ze strany studentů středních i vysokých škol a široké veřejnosti, kteří se svými projekty soutěžili o finanční odměny, možnost investic a hodnotné věcné ceny.

 

Akcelerátor nastartoval 27 projektů

Dvacet sedm nejlepších projektů získalo možnost zúčastnit se osmitýdenního akceleračního programu, který je uvedl do světa reálného podnikání. Během intenzivních workshopů vedených zkušenými mentory a podnikateli si účastníci osvojili klíčové znalosti a dovednosti nezbytné pro úspěšné podnikání. Kromě prohloubení znalostí v oblasti obchodních modelů, marketingu, práva a financí získali také neocenitelné kontakty a motivaci pro další rozvoj svých projektů.

„Můj první milion je pro začínající podnikatele skvělou příležitostí, jak získat potřebné know-how a podporu pro rozvoj jejich podnikání. Jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto procesu a pomáhat rozvíjet podnikatelský potenciál v našem regionu,“ řekl Petr Konečný, garant pro oblast podnikání, podnikavost a nápad z Technologického inovačního centra.

 

Opět výrazná Valašskokloboucká stopa i v 17. ročníku podnikatelského akcelerátoru

„ Hlavním smyslem programu je posunout zajímavé projekty skrze tzv. podnikatelský akcelerátor směrem k realizaci a startu na trhu. Nejde tak hlavně ani o show ohledně pořadí, ale úspěšný je ten, kdo svoje podnikání skutečně rozjede. Z regionu Valašských Klobouk absolvovaly podnikatelský akcelerátor 3 start-upy, a to Iveta Mačková s projektem šití dětské udržitelné módy. Iveta už je na trhu, absolvovala několik prodejních veletrhů a je tedy úspěšnou start-upistkou. Martin Šenkeřík rozvinul v akcelerátoru svůj projekt na inovaci vzdělávacího systému skrze zážitkové učení formou PC her. Celý koncept má název „Hore hrou,“ v akcelerátoru se zaměřil na první díl – PC hr, a to zážitkové učení českého jazyka. Za svůj ambiciózní záměr získal také speciální cenu Valašskoklobouckého podnikatelského centra za udržitelný rozvoj. Nejvýraznějším projektem ze všech byl projekt Kaapo, kdy Vojtěch Chupík, Lukáš Fojtů, Jakub Fojtů a Pavel Kovář vyvinuli produktovou řadu kosmetických produktů a nářadí pro muže, kterou prioritně již dodávají do barber shopů, ale prodávají přes spuštěný e-shop i koncovým zákazníkům. Za sebe jako dlouholetého porotce akcelerátoru můžu říct, že si nepamatuji, že by někdo odpracoval takový kus práce a stal se úspěšnou firmou už v rámci akcelerátoru, která už vyhlíží k tuzemským i zahraničním veletrhům. Klukům touto cestou moc gratuluji. Vlastně už v rámci akcelerátoru se dostali do fáze, kdy už další podporu nepotřebují, a tak i vyhlášení na druhém místě bylo spíše symbolické a další podpora se udělila těm, co ji ještě potřebují. Za mě jsou suverénně nejúspěšnějším projektem, který prošel tímto akceleračním programem,“ poznamenal Petr Kozel, jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra.

 

Kuriozita 17. ročníku

Letošní ročník byl výjimečný také účastí nejmladšího soutěžícího v historii – Davida Martiníka, žáka druhé třídy Základní školy Zlín, tř. Svobody 868, který prezentoval projekt Jump park Lištička a stal se také nejmladším účastníkem akceleračního programu,“ uvedl Radek Musil, projektový manažer Technologického inovačního centra.

 

Přehled všech oceněných projektů v 17. ročníku:

Kategorie vysokých škol a veřejnosti nabídla pestrou škálu inovativních a originálních projektů. Po důkladném zhodnocení porota vybrala tyto vítěze:

1. místo Doktor Pralinka, Vojtěch Neuwirth, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Čokoládové pralinky z belgické čokolády.

2. místo Kaapo, Vojtěch Chupík, Lukáš Fojtů, Jakub Fojtů a Pavel Kovář, Kosmetické produkty a nářadí pro muže.

3. místo, Start Coder, Rostislav Gregor a Roman Látal, Online platforma.

V této kategorii byly rovněž uděleny tyto speciální ceny:

Cena Valašskoklobouckého podnikatelského centra za udržitelný rozvoj: Češťyňák, Martin Šenkeřík
Zábavná hra na tablety a počítače pro děti ve 3. – 6. třídě ZŠ s inovativním přístupem k procvičování češtiny.Cena Technologického inovačního centra – zázemí pro rozvoj podnikání

Cena Technologického inovačního centra – zázemí pro rozvoj podnikání: MakeRacer, Matěj Šak, Richard Hladký a Štěpán Hrdlička
MakerRacer umožňuje hobby nadšencům vygenerovat tisková data k sestavení RC aut.

Cena Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně za nejlepší studentský projekt: Pracuj digital, Tomáš Skála, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Projekt otevírá dveře k online pracovním příležitostem.

Cena Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje za nejlepší technický nápad nebo technologický postup: WEIW, Daniel Korba a Ondřej Bartoš, Gymnázium Zlín Lesní čtvrť
Aplikace, která udává a procedurálně informuje uživatele o jeho ideální denní spotřebě vody

Cena od Martina Bernátka za nejlepší on-line projekt: Start Coder, Rostislav Gregor a Roman Látal
Online platforma.

Kategorie středních škol byla jako vždy plná skvělých nápadů a odvážných řešení. Porota se nakonec shodla na těchto výsledcích:

1. místo: WEIW, Daniel Korba a Ondřej Bartoš, Gymnázium Zlín Lesní čtvrť, Aplikace, která udává a procedurálně informuje uživatele o jeho ideální denní spotřebě vody.

2. místo: Honzíkův pojízdný vozíček, Jan Stupka, SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín, Foodtrack, který uspokojí potřeby zákazníků na akcích.

3. místo: Tali cakes, Natálie Hanáčková, MESIT střední škola, Modernizace a inovace zastaralých receptur v cukrářském odvětví.

V této kategorii byly rovněž uděleny čtyři speciální ceny:

Cena TIC nejaktivnější střední škole za podporu podnikatelského myšlení u studentů: Gymnázium Zlín Lesní čtvrť

Cena Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje pro nejaktivnějšího pedagoga: Mgr. Daniel Knedla, Gymnázium Zlín Lesní čtvrť

Cena za kreativitu: Skleničky u Kiki, Kristýna Škrobáková, SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín, Malba na sklo.

Speciální cena Technologického inovačního centra: Jump park Lištička, David Martiník, Základní škola Zlín, tř. Svobody 868, Děti dělají zábavu pro děti.

 

FOTOGALERIE OCENĚNÝCH:

Foto č.1: Ocenění v hlavních kategoriích

 

 

Foto č.2: Úspěšní absolventi z Valašskokloboucka

 

Foto č.3: Výherce ceny za udržitelný rozvoj Valašskoklobouckého podnikatelského centra: Martin Šenkeřík

 

  1. ročník akcelerátoru začne opět na podzim, a to 1. října 2024. Více informací najdete na www.mujprvnimilion.cz.

Převzato od TIC ZLÍN

Upravil Petr Kozel

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
811