Close

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Lidé, kteří se zajímají o cestovní ruch a jeho rozvoj, měli začátkem května možnost setkat se ve Valašských Kloboukách s Janem Školníkem. Význačný český podnikatel a filantrop, který stojí za rozkvětem turistické destinace Broumovsko a jejím vítězstvím v národní soutěži DestinaCZe 2017, přivezl cennou inspiraci zdejšímu destinačnímu managementu. Akce se uskutečnila na podporu cestovního ruchu v ORP Valašské Klobouky.

Jan Školník při diskusi odtajnil svůj klíč k úspěchu, kterým bylo rozvíjení celé řady příležitostí a zakládání nových organizací, jež postupem času vedly až k takové pestrosti, jakou by v jiných regionech bylo nejspíš možné najít jen stěží. Broumovsko si přitom zakládá na šetrném pojetí cestovního ruchu. To v praxi znamená, že i přesto, že je malým regionem s nízkou ekonomickou silou, dokáže si díky ekonomickému přínosu plynoucího z turismu zajistit kvalitu života a dostupnost služeb. Obdobná situace je přitom i v našem regionu.

„Ze setkání s Janem Školníkem jsem si odnesl několik zajímavých a inspirujících myšlenek. Za prvé, že každé místo na světě je krásné, pokud v něm žijí krásní lidé. Za druhé, že ve veřejné správě se musíte smířit s tím, že se výsledků své práce nedožijete. Pak, že je lepší snažit se vytvořit více malých spokojených světů než jeden velký. A nakonec myšlenka, že spíše než tlak je potřeba důvěra a trpělivost, aby se věci staly,“ popsal dojmy místostarosta Martin Janík.

„Nejvíc mě zaujal jejich systém zřizování organizací a financování lidí, kteří se pak svou činností podílejí na strategických rozvojových aktivitách, a to nejen v cestovním ruchu. Zvyšují tak prestiž a obsahovou náplň vyžití v jejich regionu, takže jim nebudou lidé odcházet do větších měst a firmám zase nebudou chybět pracovníci pro jejich rozvoj,“ sdělil Petr Kozel, jednatel podnikatelského inkubátoru.

„Byla to osobitá prezentace plná krásných myšlenek. Věřím, že i u nás najdeme takto osvícené osobnosti a že i my můžeme být jednou takto inspirující,“ vyjádřila Dana Müller, oblastní destinační manažerka. Jak dodala, zaujalo ji, že Broumovsko dokázalo založit jednoduchý srozumitelný brand, kterému se díky pozitivnímu přístupu podřídili všichni aktéři, namísto toho, aby lobbovali za vlastní zájmy.

Ing. Petr Kozel, jednatel Klobuckého podnikatelského inkubátoru

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
735