Close

Nově byly do areálu nádvoří podnikatelského inkubátoru umístěny 2 sady paletového sedacího nábytku, sedací vaky či květináče s teplomilnými kytkami, které mají ještě více podtrhnout atmosféru letní pohody spolu s již dříve umístěným levandulovým vyvýšeným záhonem. Zejména děti pak uvítají instalaci mlžné brány nad dětským hřištěm a přilehlým trávníkem. Mlžné brány s rozprašující vodou zpříjemňují letní vedra a upravují klima v dosahu tohoto vodního prvku. Přibude rovněž cedule pro malování křídami.

„Smyslem celé akce je vytvořit příjemné a kreativní prostředí, které může být ve městě dále multiplikováno a prospěje tak celkovému vzhledu města. Město k tomu přispělo pořízením malého koncertního pódia na míru prostoru podnikatelského inkubátoru, které je zároveň komfortním i pro kapely,“ prohlásila Eliška Olšáková, starostka města.

Prvky byly osazeny podle studii exteriéru areálu VPC, kterou navrhli a zrealizovali místní designéři Kristýna Fuksová a Jan Zainer. „Pevně doufáme, že těmito opatřeními se areál podnikatelského inkubátoru stane jakýmsi obývacím pokojem města,“ prohlásila autorka Kristýna Fuksová.

Zatím se jedná o první etapu, v dalších letech budou dle studie přibývat další prvky.

“Život v areálu se tak více rozvrství a přibude i soukromí. Nájemci prostor mohou využívat prvky k jednáním, hosté kavárny mohou využívat nového mobiliáře k pohodlnějšímu a volnějšímu sezení, turisté zase naopak mohou využít aranžmá k fotce z výletu díky nerušivému dřevěnému pozadí,” podotkl Petr Kozel, jednatel podnikatelského inkubátoru.

Mlžnou bránu instalovala inkubovaná firma ENEVO. Sedací saky a další textilie budou ve venkovním prostoru umístěny v rámci provozní doby kavárny Dvojka.

Ve Valašských Kloboukách dne 4. 7. 2019, Zpracoval: Petr Kozel

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
797