Close

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Třetí ročník akce Business Dinner, jehož součástí je oceňování podnikatelů z Valašskokloboucka, přinesl potvrzení jmen, která si už získala věhlas za hranicemi regionu, Moravy i Česka. Za úspěšný rozjezd podnikatelského záměru byl odměněn David Bail z Valašských Klobouk a za věhlasnou bednářskou výrobu byl vyzdvižen Josef Fryzelka z Vlachovic. Mezi inovátorskými podniky si uznání zasloužila firma JANOŠÍK OKNA – DVEŘE z Valašských Příkaz a za firemní filantropii obdržela cenu firma EUROCORP z Valašských Klobouk. Speciální poděkování za osobní zasazení o projekt cyklostezky Bevlava pak náleželo Martinu Janíkovi.

„Město Valašské Klobouky uděluje podnikatelům toto ocenění jako výraz uznání za jejich úspěšnou činnost a za přínos pro rozvoj zdejšího podnikatelského sektoru. Vážíme si nejen zkušených živnostníků s dlouholetou praxí, ale také mladých podnikatelů, kteří cestu ke své vizi úspěšně startují. Naše velké poděkování a uznání patří také firmám, které na trh vstoupily s inovačními projekty a které rozvíjejí svou společenskou zodpovědnost. Jejich aktivity propagují dobré jméno našeho kraje, čehož si nesmírně vážíme,“ vyjádřila starostka Eliška Olšáková.

Mezi začínajícími živnostníky byl oceněn David Bail, a to za Fitness diář Arnold, do něhož si uživatelé mohou zaznamenávat cíle, průběh i výsledky svých fitness aktivit. Pomůcku pro zdravý životní styl vyvinul a uvedl na trh v rámci krajské soutěže start-upů Můj první milion, v níž také letos zvítězil.

Živnostníkem roku 2018 byl vyhlášen vlachovický bednář Josef Fryzelka. Rodinná firma, ve které bednářské řemeslo přetrvává už po několik pokolení, letos oslaví 90. výročí založení. „Josef Fryzelka získal již dříve také ocenění Živnostník Zlínského kraje. Po celé republice je známý díky výrobě sudů i dřevěných van, které jsou stále populárnější, například v pivních lázních. Bednářství Fryzelka je ve svém oboru jedničkou na českém trhu, takže si naše uznání a ocenění právem zaslouží,“ sdělil Petr Kozel, jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra.

Další ocenění bylo uděleno firmě EUROCORP, a to za její firemní filantropii. „EUROCORP  rozvíjí svou společenskou odpovědnost směrem k podpoře společenského, kulturního i sportovního života nejen ve Valašských Kloboukách, ale v celém regionu. Tím značnou měrou napomáhá k realizaci prospěšných projektů pro vybrané cílové skupiny i veřejnost,“ řekla starostka Eliška Olšáková.

Inovací roku byla vyhlášena pozorovatelna Durch, kterou v bělokarpatské krajině zbudovala firma JANOŠÍK OKNA – DVEŘE. Autorem nápadu je Jakub Janošík, návrh pak zpracoval liberecký architekt Zdeněk Fránek. „Tato úžasná moderní architektura proslavila zdejší krajinu v Česku i v zahraničí, získala si pozornost laiků i odborníků na architekturu a vtiskla tvář i nově vznikající značce destinace cestovního ruchu Valašské Klobucko,“ poznamenal Petr Kozel.

Zvláštní poděkování za podporu rozvoje regionu pak bylo uděleno Martinu Janíkovi, a to za podporu cyklostezky Bevlava. „Martin Janík stál v roce 2010 u zrodu myšlenky cyklostezky a na svém postu místostarosty města Valašské Klobouky ji cílevědomě rozvíjel. Inicioval jednání a vzájemnou spolupráci obcí, které se do projektování a budování trasy opravdu pustily. V budoucnu se tak cyklisté budou moci projet od Ústí u Vsetína přes Valašskou Polanku, Horní Lideč, Poteč, Valašské Klobouky a Brumov – Bylnici až ke státní hranici a dále do Horného Srnie a Trenčína,“ popsala Eliška Olšáková.

Oceňování předcházely dvě přednášky. Ředitel zlínské pobočky CzechInvestu Lukáš Trčka srovnal vývoj životní úrovně v Česku za posledních 100 let a svými fakty podložil tvrzení, že ve Zlínském kraji zažíváme zlaté časy. Následovala přednáška ředitelky Krajské hospodářské komory Zlínského kraje Ivety Táborské, která hovořila o významu odborného profesního růstu a vzdělávání, aby se naše životní úroveň mohla ještě zvyšovat. Společenský večer byl i letos protkán melodiemi hudebního uskupení Trio Con Amore.

 

Ocenění Business Dinner

Zleva: Josef Fryzelka ml., Martin Janík, Jiří Janošík (JANOŠÍK OKNA – DVEŘE), Jan Hrnčiřík (EUROCORP) a David Bail.

TZ převzata z webu města VK

 

Business Dinner 15. 11. 2018 – VIDEO Z AKCE

 

 

 

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
861