Close
 • Druhý ročník Klobuckých dnů vědy a techniky uspořádalo VPC s partnery 15. – 18. května.  Akce na podporu technického vzdělávání žáků základních škol nabídla třídenní program nabitý zajímavostmi a příležitostmi poznat něco nového.

 • Pro žáky 6. tříd nejprve exkurzi do Pevnosti poznání Olomouc. V bývalé tereziánské pevnosti děti bavily interaktivní exponáty, didaktické pomůcky a veškeré zázemí centra zaměřené na přírodovědné a technické obory. Všimli jste si někdy, kolik fyzikálních procesů nás obklopuje? Tak schválně, kdo z vás ví, proč se nedokážete napít dvěma brčky? Co se stane s alobalem v mikrovlnce? Tyto a jiné zajímavé problémy žákům objasnili průvodci vědeckého centra.

  Osmáci a deváťáci se ve středu seznámili s pokroky kroužku robotiky na Základní škole. Možnosti robotické programovatelné stavebnice LEGO předvedl dětem had s infračervenými čidly, který se vyhýbá setkání s člověkem, LEGO tiskárna, robot Alf, vše z výšky natáčel malý dron. Velké nadšení vzbudila prezentace firmy SECAPRO. Malá a mladá firma předvedla 3D skener a 3D tiskárnu. Zájemci stáli frontu na naskenování vlastní hlavy a výsledek ve formě 3D animovaného objektu si mohli odnést na flešce.

  Pro sedmáky jsme připravili exkurzi do průmyslových zón. Letos padla volba na velmi významnou dřevozpracující firmu Klobucká lesní a místního výrobce obuvi FARE. V obou podnicích se žáci seznámili s výrobními procesy a produkty.

  Akce se velmi vydařily, doufáme, že v alespoň v některých dětech vzbudí zájem o techniku a budou se tomuto oboru věnovat jak na střední škole, tak v dospělosti.

  FOTKY Z HLAVNÍ AKCE SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE:

  http://galerie.zsvk.eu/thumbnails.php?album=1212

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
707