Close

HLAVNÍ CENA KRAJSKÉ SOUTĚŽE MŮJ PRVNÍ MILION LETOS PUTUJE DO VALAŠSKÝCH KLOBOUK, ZÍSKAL JI DAVID BAIL.

Fitness diář Arnold pro všechny vyznavače fitness a kulturistiky od Davida Baila, gravírování a dřevěné deskové hry od Denise Bilíka a Josefa Divokého a originální služby v oblasti fotografického tisku Natálie Minaříkové. To jsou medailisté hlavní kategorie letošního ročníku soutěže Můj první milion, kterou již pojedenácté připravilo Technologické inovační centrum Zlín.

Do soutěže se v tomto ročníku přihlásila takřka stovka zájemců o rozjezd vlastního podnikání.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 19. dubna v prostorách 23. budovy v továrním areálu ve Zlíně.

 

Soutěž Můj první milion, kterou pořádá Technologické inovační centrum Zlín, se konala již pojedenácté. Ve dvou kategoriích se sešlo 55 přihlášených záměrů, za nimiž stojí 92 soutěžících. Všechny přihlášené záměry hodnotila odborná porota složená z úspěšných investorů, podnikatelů a odborníků na rozvoj podnikatelského prostředí. Ti vybrali postupující do druhého kola. Z nich pak vzešli medailisté obou kategorií. „Role porotců ale není jen v pouhém hodnocení a výběru. Soutěžícím dávají zpětnou vazbu, rady a tipy, jak záměr dopracovat k tomu, aby měl ještě větší šanci na úspěšné rozjetí a udržení se,“ podotýká jednatelka pořádajícího centra Daniela Sobieská.

 

Hlavní kategorii opanoval Arnold

Na začátku nápad, pak hotový produkt, který se již začal prodávat. Tak porota ohodnotila Fitness diář Arnold autora Davida Baila. Hlavním cílem diáře je, aby každý uživatel měl svůj fitness život pod kontrolou a snadněji tak dosahoval výsledků, po kterých touží. Na druhém místě skončili Denis BilíkJosef Divoký, kteří představili projekt Laseruj.cz zaměřený na gravírování reklamních a dárkových předmětů a výrobu deskových her. Bronz v hlavní kategorii si připsala Natálie Minaříková se záměrem Laab.cz. Jde o nabídku tisku fotografií nejen na běžný papír, ale také například na matné plátno či leporelo. Nabízí rovněž další služby v oblasti zpracování fotografií.

V této kategorii soutěžilo 25 záměrů, z nichž 11 postoupilo do druhého kola. Pro ně byl tradičně připraven akcelerační program, tedy soubor seminářů, workshopů a dalších aktivit, během nichž získávali další cenné informace pro vylepšení svých záměrů. Spolu se zpětnou vazbou od porotců jde o největší benefit pro všechny účastníky soutěže.

 

Ilustrace, elektronické fólie, ale také slivovice a povidla

S originálními, a přitom životaschopnými záměry, vstoupili do soutěže také středoškoláci. Celkem bylo přihlášeno 30 nápadů, z nichž 13 poslali porotci do druhého kola. Na první příčce se umístila Lucie Mudráková z uherskohradišťské umělecké průmyslovky s projektem Planetka B114. Jde o ilustrace, které mohou být umístěny v knihách pro děti, na taškách a dalších předmětech. Stříbrnou pozici obsadil Martin Batonožek ze soukromé školy Mesit v Uherském Hradišti, který se chce zabývat prodejem speciálních elektronických fólií aplikovaných na okna pod značkou Smart Glass. Díky nim lze automaticky ovládat propouštění světla.

Na třetí místo pak porota viděla projekt Valašské potěšení od Františka. Jde o produkci a zpracování švestek – od slivovice přes povidla až po sušené plody. Se záměrem přišel František Macháček ze Střední odborné školy Josefa Sousedíka ve Vsetíně.

 

Speciální ocenění míří hlavně na Valašsko

Tradiční součástí soutěže Můj první milion jsou také speciální ceny pořadatelů či partnerů projektu. Cenu Technologického inovačního centra Zlín za podporu podnikatelského myšlení u studentů letos získala SOŠ Josefa Sousedíka ve Vsetíně, která měla v soutěži celkem čtyři zástupce, jednoho z nich pak na medailové pozici.

Cenu pro nejaktivnějšího pedagoga, udělovanou Sdružením pro rozvoj Zlínského kraje, si převzala z rukou manažera Daniela Hajdy Františka Vyškovská ze SOŠ Josefa Sousedíka ve Vsetíně.

Za studentem této školy, Markem Opravilem, který se soutěže účastnil s projektem kovovýroby TeNip, pak zamířila Cena Valašskoklobouckého podnikatelského centra za udržitelný rozvoj, kterou udělil jednatel Klobuckého podnikatelského inkubátoru Petr Kozel.

Svou cenu letos předávala i investment-crowdfundingová platforma Fundlift, kterou získal David Bail – díky tomu získává mimo jiné rozhovor pro mediální portál Roklen24.cz.

Projekt Easy Sport Meeting Manager Jakuba Josefa Formana a Martina Škrabala, zaměřený na zpracování výsledků na sportovních podnicích, si pak připsal Cenu Fakulty managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně a zároveň speciální cenu ČSOB.

 

muj-prvni-milion-2018_pro-webDalší informace

Mgr. Olesja Lancevská

marketing, PR

+420 739 570 792

E-mail: lancevska@ticzlin.cz

 

 

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
811