Close

16. ročník akcelerátoru Můj první milion zná letošní vítěze. Opět má valašskoklobouckou stopu. Vyhrál start-up ONLINE ZEN Kláry Valčíkové a Niky Vojkůvky. Gratulujeme!

O projektu samotném se dozvíte víc na: http://www.onlinezen.cz

Zlín, 19. května 2023 – Již pošestnácté odhalilo Technologické inovační centrum Zlín vítěze podnikatelského akcelerátoru Můj první milion, který pomáhá ambiciózním projektům nastartovat jejich byznysový úspěch. Do akcelerátoru se letos přihlásilo celkem 68 projektů. Tradičně oblíbená kategorie středních škol obdržela 39 přihlášek, 29 projektů patřilo do kategorie vysokých škol a veřejnosti. Kromě vítězů těchto kategorií získali speciální ceny i další účastníci akcelerátoru.

Slavnostní vyhlášení úspěšně proběhlo ve čtvrtek 18. května v sídle Technologického inovačního centra Zlín. Nejen ve středoškolské kategorii, ale i veřejnost a studenti vysokých škol se letos ještě více zapojili. Všichni přihlášení soutěžící se svými projekty soutěžili o cenné finanční odměny, možné investice a věcné ceny. Během akceleračního programu měli vybraní soutěžící možnost získat bezplatné konzultace od mentorů a účastnit se workshopů zaměřených na validaci jejich nápadu, obchodní model, zákazníka, právo, marketing a nebo podnikové finance. Díky odbornému vedení a cenným radám zkušených mentorů se zvyšuje šance začínajících podnikatelů na dosažení úspěchu a prvního platícího zákazníka.

A jak to letos dopadlo?

Kategorie středních škol byla jako vždy plná skvělých nápadů a odvážných řešení. Porota se nakonec shodla na těchto výsledcích:

· 1. místo

Projekt edukito.cz, Lukáš Horák a Ondřej Uher, Gymnázium Zlín Lesní čtvrť.

edukito.cz je online srovnávač a marketplace českých vzdělávacích kurzů. V edukito.cz pomáhá lidem najít ten správný kurz a společnostem provozující kurzy poskytujeme prostředí pro inzerci.

· 2. místo

Projekt Réza, Tereza Pospíchalová, Střední odborná škola Josefa Sousedíka

Projekt Réza se zabývá šitím valašských krojů, podle pracovních postupů našich předků a výrobou dárkových předmětů s valašskou tématikou.

· 3. místo

projekt JIPELU, Jiří Lukašík, Střední průmyslová škola Zlín

Jirka je kluk z Moravy, který pro vás vytváří příjemnější bydlení. Ručně vyrábí unikátní kousky nábytku zejména s epoxidovou pryskyřicí. Ale i další výrobky na míru.

V této kategorii byly rovněž uděleny dvě speciální ceny:

· Cena TIC nejaktivnější střední škole za podporu podnikatelského myšlení u studentů

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín

· Cena Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje pro nejaktivnějšího pedagoga

Mgr. Františka Vyškovská – SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín

V kategorii vysokých škol a veřejnosti se opět sešly rozmanité a kreativní projekty. Porota po pečlivém zvážení rozhodla takto:

· 1. místo

Projekt ONLINE ZEN, Nika Vojkůvka a Klára Valčíková

Na platformě www.onlinezen.cz jsou v nabídce 20minutové online lekce jógy přístupné kdykoli a kdekoli.

· 2. místo

Projekt Kenka puppetgame, Petr Valla a tým

Jedná se o třídimenzionální přenosnou hru rozvíjející motoriku rukou, postřeh, strategii a kreativitu, která je unikátní v neomezené rozdílnosti hráčů ať už se jedná o věk, sílu nebo velikost.

· 3. místo

Projekt jazyková škola Fluent First, Zuzana Blanařová a Zuzana Hrdinová

Fluent First pomáhá lidem zbavit se strachu z mluvení cizím jazykem. Dále pořádají Bla Bla Nights, kde si lidé užijí spoustu zábavy, pokecají anglicky nad dobrou sklenkou vína či piva a poznají další takové nadšence.

V této kategorii byly rovněž uděleny tyto speciální ceny:

· Cena TIC – prostory pro rozvoj podnikání

Projekt jazyková škola Fluent First, Zuzana Blanařová a Zuzana Hrdinová

· Cena Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně za nejlepší studentský projekt

Projekt metisteco, Petr Janík, UTB FT

· Cena společnosti dynamix investment za nejlepší on-line projekt

Projekt Brloh, Anna Fischerová, Filip Tomeš

· Cena Valašskoklobouckého podnikatelského centra za udržitelný rozvoj

Projekt TEPP, Václav Hrabec

Velice dobře si vedla také Michaela Častulíková se svým projektem Vypal.mi, která už dokázala svoje podnikání rozjet a měla na slavnostním galavečeru svůj prodejní stánek s designovými věcmi technikou vypalování do dřeva. K dostání jsou také v Klobuckém Íčku. Rovněž gratulujeme k rozjezdu vlastního podnikání!

Oba úspěšné start-upy vznikly na půdě Klubu podnikavých žen Valašska pod Klobuckým podnikatelským inkubátorem,

na fotce vlevo zakladatelka klubu Táňa Tkadlecová, rovněž loňská úspěšná soutěžící se start-upem Ex Privata Industra.

FOTOGALERIE GALAVEČERA:

Můj první milion GALAVEČER (zonerama.com)

 

17. ročník akcelerátoru začne opět na podzim, a to 1. října 2023. Více informací najdete na www.mujprvnimilion.cz.

Kdo za tím stojí

Technologické inovační centrum je společným podnikem Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Zlínského kraje. Významným partnerem je i statutární město Zlín, které mimo jiné poskytuje prostory v budově 23 v továrním areálu.

Další informace

Olesja Lancevská

projektová manažerka

+420 774 050 889

E-mail: lancevska@ticzlin.cz

Technologické inovační centrum s.r.o.

Vavrečkova 5262, 760 01 Zlín

www.mujprvnimilion.cz | www.ticzlin.cz

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
799