Close

Zdravé město Valašské Klobouky převzalo na národní konferenci ocenění dobré praxe za přeměnu brownfieldu na podnikatelské a kulturní centrum.

Dne 23. ledna 2020 proběhla v olomouckém NH hotelu hlavní část celostátní konference s názvem SÍŤUJEME A PODPORUJEME OBCE s podtitulem BODUJTE S NÁMI, kterou uspořádala Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM) – asociace, jenž čítá na 130 členů: měst, obcí a regionů. Na akci se setkali zástupci územních samospráv, ale i představitelé Poslanecké sněmovny a Senátu, zástupci ministerstev, univerzit a dalších významných spolupracujících institucí a organizací.

Pracovní část otevřel zdravicí předseda asociace Petr Hermann. Aktuální aktivity i plány Ministerstva pro místní rozvoj ve vztahu k obcím představil náměstek ministryně pro místní rozvoj David Koppitz. Ten zmínil aktuální aktivity i plány resortu, ocenil spolupráci s obcemi.

Odpolední část konference se zaměřila na sdílení osvědčených postupů z denní praxe obcí a měst. Hovořilo se o aktivitách dobrovolníků v městské části (PRAHA 10), o knihovnách jako komunitních centrech (BOLATICE), byl představen velice zajímavý projekt Cykloterapie (ÚSTÍ NAD LABEM), nechyběla tématika adaptačních opatření prostřednictvím propustných zpevněných povrchů (KOPŘIVNICE) či ukázka, jak přeměnit brownfield na podnikatelské a kulturní centrum (VALAŠSKÉ KLOBOUKY). Rovněž zazněly informace k propojení strategie na priority vedení města (DAČICE), ke vzdělávání a „kulturnímu inkubátoru“ (JIHLAVA), k podpoře čisté mobility (MAS OPAVSKO), zapojení se do kampaně Kraj bez plastů (JIHOMORAVSKÝ KRAJ) či založení a provoz RE-USE Centra (CHRUDIM).

Všechna uvedená témata úzce souvisejí s postupem k udržitelnému rozvoji. Tato i další města, obce i regiony se jimi aktivně zabývají, což mj. nese své výsledky i v postupu dle metody MA21 v gesci Ministerstva životního prostředí.

Převzato ze stránek Národní sítě Zdravých měst ČR.

Prezentaci dobré praxe města Valašské Klobouky a VPC s.r.o. si můžete prohlédnout v následujícím odkaze:

Valašské Klobouky, Přeměna brownfieldu na PI a KC, konference NSZM 2020

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
897