Close

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Úspěšní živnostníci, začínající podnikatelé i představitelé společensky zodpovědných a inovačních firem převzali ve středu 15. listopadu na akci Business Dinner ocenění za výsledky, kterých letos v podnikání dosáhli. Živnostníkem roku se stala Andrea Němečková se svou firmou ANDY Boom, inovací roku bylo vyhlášeno vydání Průvodce pro rodiny s dětmi po Valašských Kloboukách a za firemní filantropii byla vyznamenána firma Groz-Beckert Czech. Ceny na základě nominací veřejnosti udělilo město Valašské Klobouky, Valašskokloboucké podnikatelské centrum a CzechInvest.

Podnikatel roku 2017 – video

„Podnikatelé jsou vždy významnou složkou života města, jeho dynamiky i rozvoje. Je namístě poděkovat jim za jejich aktivitu, za vytváření pracovních míst i stabilního ekonomického prostředí a stejně tak za společensky odpovědné chování a podporu veřejného života,“ pověděla starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková. „Ocenění, které jim udělujeme, má být výrazem našeho uznání za výsledky, kterých ve svých oborech dosahují, a také za kvalitu služeb, o níž ostatně svědčí také samotné nominace z řad veřejnosti,“ dodala.

 

„V kategorii Začínající podnikatelé jsme udělili poděkování za reprezentaci v krajské soutěži start-upů, kde uspěli hned tři kloboučtí soutěžící. Patřila k nim Amélie Janíková s interaktivní knihou pro děti Můj první zápisník, Marek Pechanec se svou firmou VYZA Garden, která vyrábí vyvýšené záhony, a David Bail se svojí pracovní agenturou. Jmenovaní postoupili až do krajského finále a výrazně tak propagovali i naše město,“ uvedl jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra Petr Kozel.

 

Titul Živnostník roku 2017 získala Andrea Němečková, jejíž firma ANDY Boom se věnuje šití dětské módy.

V kategorii Firemní filantropie roku 2017 byla hlavní cena udělena firmě Groz-Beckert Czech, s. r. o. Předána byla taktéž dvě poděkování, a sice firmě CEBES, a. s. za spolupráci na akci Dny vědy a techniky na Valašsku a Stavební firmě Kubík za dlouhodobou podporu Valašských Klobouk.

Hlavní cena v kategorii Inovace roku 2017 náleží Rodinnému centru Valašské Klobouky za vydání Průvodce pro rodiny s dětmi po Valašských Kloboukách. Poděkování pak patří
JUDr. Petru Hradilovi, který město reprezentuje svou publikací Právo pro střední a vyšší odborné školy, z níž se učí na školách po celé České republice.

Dalších čtyřiadvacet klobouckých podnikatelů získalo poděkování za úspěšnou a kvalitní činnost, na jejímž základě je veřejnost nominovala.

Akce Business Dinner také podnikatelům zprostředkovala aktuální informace o tématech, která jsou pro jejich činnost důležitá. Nabídku podpory podnikání ze strany státní agentury CzechInvest v roce 2018 prezentoval ředitel její zlínské regionální pobočky Lukáš Trčka. Podrobnosti o současném stavu silnic 2. a 3. tříd pak zazněly od Bronislava Malého, ředitele Ředitelství silnic Zlínského kraje. Představen byl i plán investic do rekonstrukcí silnic v ORP Valašské Klobouky pro roky 2018 až 2020, který se bude týkat zejména spojení mezi Valašskými Klobouky a Slavičínem.

Lenka Zvonková
tisková mluvčí MěÚ Valašské Kloboukyimage-1 image-2 image-3 image-4 image-5 image-6 image-7 image-8 image-9 image-10 image-11 image-12 image-13 image-14 image-15 image-16 image-17 image-18 image-19 image-20image-2image-3image-4image-6image-7image-11image-12image-13image-14image-15image-16image-17image-18image-19image-20

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
731