Close

Výstava Bitva na Bachmači bude otevřena ve středu 13. března v 17 hodin v sále podnikatelského inkubátoru. Pro návštěvníky bude připravena krátká přednáška i dokumentární film. Zazní informace také o legionářích z našeho města.

Srdečně zveme veřejnost na výstavu uspořádanou k příležitosti bitvy u Bachmače, které se účastnili naši legionáři. Bitva měla za následek prodloužení jejich válečného dobrodružství o další dva roky, tentokráte na drsné ruské Sibiři. Tato událost se nazývá “Sibiřská anabáze”.

Výstavu pořádá Jednota Československé obce legionářské Valašské Meziříčí zastoupená Miroslavem Maňasem, který Vás bude historickým programem provázet. Uvidíte bratry legionáře v dobových uniformách. Vedle výstavy fotografií, popisů a map si vyslechnete krátkou přednášku a zhlédnete nový dokumentární film k této problematice. Akce je určena pro všechny, které tato problematika zajímá. Výstava bude k vidění do konce března. Vstup je zdarma.

 

Od nového roku proběhly v sále podnikatelského inkubátoru již 2 výstavy, a to Brigity Olivové, s názvem Folklor, tradice, řemesla a v současnosti končí výstava fotografií Miroslava Šomana z jeho cest po světě.

Po výstavě o Bachmači se můžete těšit od 12.4. na hlavní výstavu v rámci série Start-upů kreativního průmyslu, které pořádá VPC ve spolupráci s Gymnáziem Valašské Klobouky a prezentují se na ni studenti končící své výtvarné studium v ateliéru Jiřího Ročáka.

Dále bude následovat cca od poloviny května v rámci podpory cestovního ruchu výstava fotografií ze Sidonie od tamního fotografa a historika Pavla Mašláně a botaničky Lenky Plevové.

Tuto výstavu vystřídá v předposledním červnovém týdnu výstava v rámci programu Valašského kumštování, která bude ještě obsahově upřesněna.

 

Pro všechny zájemce o výstavy ve VPC platí, že v případě zájmu mohou kontaktovat provozní pracovnici VPC Ludmilu Hrbáčkovou na telefonním čísle 734 584 406, která jim hned nebo po domluvě výstavu zpřístupní.

 

Přejeme všem návštěvníkům výstav bohaté kulturní a umělecké zážitky.

Petr Kozel, VPC s.r.o.

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
845