Close

V projektu Můj první milion oceněna Veronika Ovesná z Valašských Klobouk

ZLÍN – Celkem 70 podnikatelských záměrů, za nimiž stojí 94 soutěžících. Takový byl zájem o právě skončený 12. ročník projektu Můj první milion. Akce, patřící již neodmyslitelně do kalendáře důležitých projektů podporujících podnikatelské myšlení ve Zlínském kraji, v tomto roce přišla se zásadní změnou – pořadatelé ubrali na soutěžení a přidali více prvků vzdělávání, mentoringu a předávání know-how. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek 25.4.2019 večer v prostorách Technologického inovačního centra ve Zlíně.

Cílem projektu Můj první milion je podpora nápadů se zajímavým inovačním potenciálem. Finanční a věcné ceny v hodnotě 300 000 korun zůstaly a stále jsou pro mnohé lákadlem, projekt však stojí na jiných pilířích – přednáškách, workshopech, individuálních konzultacích a dalších formách pomoci se startem podnikání. „Pro ty, kdo to s rozjezdem svého snu myslí skutečně vážně, je Můj první milion, postavený na platformě akceleračního programu, skvělou příležitostí. Třeba už jen pro možnost získat zpětnou vazbu od našich mentorů. Jde o úspěšné podnikatele, investory do start-up projektů i špičkové odborníky v oborech souvisejících s podnikáním,” říká jednatel pořádajícího Technologického inovačního centra Pavel Slováček.

Můj první milion je rozdělený na dvě kategorie – hlavní patří studentům vysokých škol a veřejnosti, druhá je určená pro studenty středních škol. Projekt je otevřený všem, kdo chtějí úspěšně realizovat svůj nápad či originální myšlenku. „Jeho součástí jsou mimo jiné intenzivní šestitýdenní akcelerační program – plný workshopů a přednášek – a konzultační hodiny s mentory, vybranými partnery projektu. Ti budou odpovídat účastníkům na konkrétní dotazy z jednotlivých oborů a pomohou jim tak překonat překážky, jež jim doposud bránily rozjet vlastní business,” popisuje hlavní benefity projektu Petr Konečný z Technologického inovačního centra.

Stupně vítězů a speciální ceny
V hlavní kategorii 12. ročníku se sešlo 40 projektů, celkový počet účastníků pak byl 56. „Vzhledem k tomu, že tradičním partnerem projektu je Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, pochází mnoho soutěžících právě z této školy – letos její studenti předložili celkem 15 projektů,” přidává podrobnosti manažerka projektu Olesja Lancevská z Technologického inovačního centra.

U odborné poroty, především kvůli kvalitě produktu, nejvíce zabodoval záměr Natural BowTie spočívající ve výrobě unikátních pánských slaměných motýlků. „Motýlky vytvářím 100% ručně v malé firmě v srdci Slovácka. Přináším mužům možnost obléci se originálně a ukázat svoji individualitu,” popisuje autorka Martina Josefa Veselá, která si zároveň odnáší jedno z dalších ocenění, konkrétně Speciální cenu banky ČSOB.

Druhé místo získal záměr pod názvem Soulwood design manželů Slívových spočívající ve výrobě luxusního dřevěného nábytku z ohýbaného dřeva.

Tento záměr získal zároveň speciální cenu Valašskoklobouckého podnikatelského centra za udržitelný rozvoj. “Ocenění bylo uděleno za uchopení tradičního řemesla ve Zlínském kraji a vtisknutí nové originální designové tváře,” vysvětlil Petr Kozel, jednatel VPC s.r.o.

Třetí místo získal Martin Šilc se svou originální deskovou fantasy hrou.

Speciální technickou cenu Sdružení pro rozvoj ZK získal Petr Kepák se svým Stabilizačním nástavcem pro žebříky.

Exkluzivní nůž, kouzelné pouzdro a dort plný ovoce
V druhé kategorii, určené pro studenty středních škol, se o ceny a prestiž utkalo 38 soutěžících z 11 středních škol, kteří předložili celkem 30 záměrů. Prvenství připsal David Derka ze Střední průmyslové školy Zlín. Jeho záměrem je dostat k běžným zákazníkům exkluzivní, ručně vyráběné, kuchyňské nože. S touto vizí vznikla značka Daves Knives. „Nožířské řemeslo má v Česku dlouholetou tradici, ale současné firmy se bojí inovací a moderního přístupu,” popisuje svou hlavní konkurenční výhodu.

Stříbro si z aktuálního ročníku odnáší student prvního ročníku Obchodní akademie Uherské Hradiště David Hatlák. Svým projektem Enero se podle svých slov snaží řešit problém studentů, kterým se během školy vybije jejich mobilní telefon. Řešením je školní pouzdro s integrovanou powerbankou. „Bez pouzdra by žádný student neměl do školy jít,” říká s úsměvem.

Třetí místo získal projekt zaměřený na chuťové buňky s názvem Baked by Veronika„Baví mě pečení modernějších, odlehčených dortů, plných ovoce, kvalitních a regionálních surovin. Na kvalitních surovinách si hodně zakládám,” popisuje základ svého projektu Veronika Ovesná z Gymnázia Valašské Klobouky.

Veronika Ovesná z Valašských Klobouk

 

Veronika Ovesná z Valašských Klobouk (3. místo)
a David Hatlák z Uh. Hradiště (2. místo) (foto: TIC Zlín)

Dorty Veroniky Ovesné

Foto: TIC Zlín, Veronika Ovesná

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
761