Close

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Ocenění pro úspěšné začínající podnikatele, živnostníky a také ceny za firemní filantropii a inovace byly ve Valašských Kloboukách předány v úterý 19. listopadu při čtvrtém ročníku akce Business Dinner. Cenu za nejlepší start-up obdržela díky svému cukrářskému projektu Veronika Ovesná. Živnostníkem roku se stal Karel Kolínek, včelař a výrobce medu a včelích produktů.  Za firemní filantropii byla vyzdvižena firma Zlínské stavby, a. s. a cenu za inovaci roku 2019 si zasloužila firma ELCOMAT SERVICE, s. r. o. 

 „Město Valašské Klobouky uděluje podnikatelům toto ocenění jako výraz uznání za jejich úspěšnou činnost a přínos pro rozvoj zdejšího podnikatelského sektoru. Jsme hrdí na živnostníky, kteří mají za sebou dlouholetou praxi s výbornými výsledky, a vážíme si také začínajících podnikatelů, kteří přišli se svým prvotním záměrem a vydali se správným směrem k jeho naplnění,“ vyjádřila starostka Eliška Olšáková. „Děkujeme rovněž firmám, které představily své projekty s významným inovačním potenciálem, a firmám, které při svém byznysu nezapomínají ani na společenskou zodpovědnost,“ dodala.

Začínajícím podnikatelem roku 2019 se stala Veronika Ovesná z Valašských Klobouk, která je úspěšnou absolventkou krajské soutěže Můj první milion. Její cukrářská výroba zaměřená na moderní dorty s ovocem a jiné odlehčené dezerty nese značku Baked by Veronika. Cenu Živnostník roku 2019 obdržel Karel Kolínek z Nedašova, jehož včelí med a další včelí produkty jsou vyhlášené daleko za hranicemi regionu a uspěl i v národním kole soutěže živnostník roku. Ocenění za firemní filantropii náleží firmě Zlínské stavby, a. s., a to za developerský projekt nového bytového domu na ulici Luční, při jehož přípravě s radnicí spolupracovala na úpravě parametrů pro větší komfort obyvatel. Díky vytvoření 22 nových bytů také firma pomohla s řešením bytové situace v našem městě. Cenu Inovace roku 2019 získala firma ELCOMAT SERVICE, s. r. o., která rozjela výrobu dřevěné modulární architektury.

„Hlavním smyslem této akce, kterou spolupořádáme společně s CzechInvestem, je budování partnerství a podnikatelské komunity v našem regionu. Informujeme se o tom, co se děje a co se chystá, rozvíjíme potenciál spolupráce a snažíme se nacházet synergické efekty pro budoucí strategický rozvoj,“ uvedl Petr Kozel, jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra.

Při společenském večeru v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra návštěvníci vyslechli také přednášku Pavla Nováčka z Univerzity Palackého v Olomouci, v níž přiblížil globální okolnosti klimatické změny a vlivy, které ji umocňují. Večer podbarvilo hudebním doprovodem Trio Con Amore. Jeden z jeho členů, Michal Pášma, přítomným představil i výstavu svých obrazů.

Lenka Zvonková
tisková mluvčí

Na fotografii přítomní ocenění – zleva: Petr Kolínek, Veronika Ovesná, Karel Kolínek

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
737